چگونه می توانیم یک پرینتر سه بعدی خوب را انتخاب کنیم؟

//چگونه می توانیم یک پرینتر سه بعدی خوب را انتخاب کنیم؟

چگونه می توانیم یک پرینتر سه بعدی خوب را انتخاب کنیم؟

در صورتی که از مطالب راضی هستید به این مقاله امتیاز دهید
[Total: 4 امتیاز میانگین: 5]

_چگونه می توانیم یک پرینتر سه بعدی خوب را انتخاب کنیم؟،برای پاسخ دادن به سؤال،شما ابتدا بایدنوع  نیازمندی ها و هدفمندی های خود را در زمینه نوع دستگاه پرینتر سه بعدی مشخص کنید !

برای مثال : 

_شما باید کاربرد مورد نظر خودرا جهت استفاده از پرینترهای سه بعدی بدانید اگر شما بدانید چه چیزی را می خواهید چاپ کنید باتوجه به نوع هدف شما ، ما شما را راهنمایی می کنیم. همان طور که می دانید پرینترهای سه بعدی در صنایع مختلف همچون پزشکی، معماری، جواهرسازی،  آموزش ، هوافضا، هنر ، مهندسی ،  مجسمه سازی،اسباب بازی سازی، طراحی،و… می باشد. 

یکی از اساسی ترین و اصلی ترین آیتم ها در خرید دستگاه پرینتر سه بعدی قیمت دستگاه می باشد !!! یعنی بودجه شما برای خرید دستگاه به چه اندازه می باشد!!!

_قیــمـــت دستگاه با توجه به آیتم هایی مانند : برند دستگاه، نوع دستگاه ( صنعتی ، نیمه صنعتی یا خانگی ) ، ابعاد دستگاه ، کیفیت دستگاه و خدمات پس از فروش  تغییر پذیر می باشد.

_شما چه سطح از کیفیت و دقت و سرعت از دستگاه پرینتر سه بعدی انتظار دارید؟ 

برای تولید محصولات چاپی با کیفیت بالا، دو فاکتور بسیار مهم دقت و سرعت چاپ می باشند که این دو عامل تاثیر زیادی در خرید پرینتر سه بعدی دارند. دقت چاپ به میزان جزئیاتی می گویند که پرینتر می تواند چاپ کند، هرچه دقت دستگاه بیشتر باشد جزئیات بیشتر و ریزتری را می تواند ایجاد کند. سرعت چاپ در حقیقت مشخص می کند که چاپگر با چه سرعتی می تواند چاپ را انجام دهد.

_حجم وابعاد پرینتر سه بعدی موردنظر شما به چه اندازه می باشد؟ 

اندازه پرینتر های سه بعدی  در حال افزایش است و به نظر می رسد شعار جدید “هر چی بزرگتر بهتر” باشد. این پرینترهای سه بعدی که از بسترهای بزرگی برخوردار هستند  گران قیمت  می باشند.اما نگران نباشید،ما از پرینترهای سه بعدی با قیمت های باور نکردنی فهرستی تهیه کرده ایم.علاوه بر این توضیحات مربوط به هر پرینتر را نیز در این فهرست قرار داده ایم.با letsmake همراه باشید. 

_کدام تکنولوژی پرینترهای سه بعدی برای شما کارایی بیشتری دارد؟ 

 انتخاب تکنولوژی مناسب بستگی به نوع نیاز و زمینه کاری شما دارد.شما با توجه به جنس و ابعاد قطعه ای که می خواهید پرینت بگیرید،تکنولوژی مناسب خود را انتخاب کنید . 

_آیا پرینتر سه بعدی موردنظر شما گارانتی و خدمات پس از فروش دارد؟ 

یکی از نکات موردتوجه در خرید دستگاه های پرینت سه بعدی ، دارا بودن گارانتی است. همچنین توجه به این نکته که خدمات پس از فروش شرکت به چه صورت بوده و آیا قطعات دستگاه به راحتی در بازار پیدا می شود نیز جز مهم ترین مسائلی است که هنگام خرید باید به آن فکر کرد. 

 

_اگرشما  تمام آیتم های بالا در نظر گرفته باشید،توانسته اید یک پرینتر سه بعدی خوب را انتخاب کرده باشید.

 

توسط |۱۳۹۷-۶-۲۶ ۱۷:۴۲:۱۲ +۰۰:۰۰مرداد ۲ام, ۱۳۹۷|مدرسه پرینتر سه بعدی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

نوشین غلامان مهندس فناوری اطلاعات ( IT ) شغل : مدیریت سایت / وب سایت : www.letsmake.ir شرکت فن محوران ویرا صنعت _ تیم لــتـس مــیــک

دیدگاه خود را بنویسید