پرینتر سه بعدی FDM چیست؟

پرینتر سه بعدی FDM چیست؟

در صورتی که از مطالب راضی هستید به این مقاله امتیاز دهید
[Total: 1 امتیاز میانگین: 5]

پرینتر سه بعدی FDM چیست؟

پرینت سه بعدی FDM متداول ترین تکنولوژی پرینت سه بعدی حال حاضر در دنیا است. این تکنولوژی کاربردهای زیادی درنمونه سازی سریع دارد و دستگاه های آن به طور گسترده تولید می شود مواد اولیه  به طور گسترده و با هزینه مناسب در بازار موجود است، این موارد پرینتر سه بعدی FDM را به بهترین تکنولوژی برای نمونه سازی و علاقمندانی که می خواهند وارد دنیای پرینت سه بعدی تبدیل کرده است.

پرینتر سه بعدی FDM  یک فرایند از تکنولوژی تولید افزایشی می باشد که به طور گسترده ای در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد این فناوری بزرگترین و پایه ای ترین فناوری پرینتر سه بعدی می باشد و همچنین اولین نوع پرینتر سه بعدی است که افراد با آن آموزش و کار با فرایندهای تولید افزایشی را فرا میگیرند. ما در  مدرسه پرینت سه بعدی، شیوه کار پرینتر سه بعدی FDM را توضیح داده و قابلیت ها و محدودیت های آن را برمی شماریم تا بتوانید به طور موثر از این تکنولوژی در کارهای خود استفاده کنید.

FDM چگونه کار می کند؟

حال زمان آن رسیده تا ببینیم فناوری پرینتر سه بعدی چگونه کار می کند.
ابتدا یک حلقه از فیلامنت را بر جای مخصوصش در پرینتر سه بعدی FDM بارگذاری می کنیم و سر رشته فیلامنت را به روی اکستروژن دستگاه می نشانیم پس از چند لحظه و در هنگامی که نازل به دمای مورد نظر برسد فیلامنت در اکستروژن تغذیه می شود وبه نازل داغ رسیده و در آن ذوب می شود و به بیرون هدایت می شود.
سر اکستروژن به یک سیستم 3 محور متصل شده است که اجازه حرکت در جهت X،Y  وZ   را می دهد. مواد ذوب شده در رشته های نازک اکسترود شده و در لایه های بسیار ظریف در مکان های از پیش تعیین شده قرار می گیرند، جایی که خنک و خنک شوند. گاهی اوقات که سرعت کار در یک مسیر بالاست از فن های خنک کننده که به انتهای اکستروژن متصل است استفاده می شود.
برای پر کردن لایه ها و ساختن مدل سه بعدی مورد نظر، چند سیستم حرکتی وجود دارد. هنگامی که یک لایه به پایان رسید، پلت فرم ساخت حرکت می کند و یا در بعضی از پرینتر های سه بعدی FDM، سر اکستروژن حرکت می کند و یک لایه جدید دیگر شروع می شود، این روند تا زمانیکه آن بخش کامل شود و محصول نهایی ساخته شود، تکرار می گردد
توسط |۱۳۹۷-۷-۷ ۱۳:۰۶:۱۵ +۰۰:۰۰شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۷|تکنولوژی های پرینت سه بعدی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

نوشین غلامان مهندس فناوری اطلاعات ( IT ) شغل : مدیریت سایت / وب سایت : www.letsmake.ir شرکت فن محوران ویرا صنعت _ تیم لــتـس مــیــک

دیدگاه خود را بنویسید