کاربرد پرینتر سه بعدی در آموزش

///کاربرد پرینتر سه بعدی در آموزش

کاربرد پرینتر سه بعدی در آموزش

در صورتی که از مطالب راضی هستید به این مقاله امتیاز دهید
[Total: 8 امتیاز میانگین: 2.6]

یادگیری بر اساس ساخت اشیاء پیشینه ای طولانی در تاریخ آموزش و پرورش دارد و به لطف پرینتر سه بعدی، این اصل مهم در فرایند تحصیل، تبدیل به یک واقعیت می‌شود و با معرفی این فناوری در کلاس‌های درسی، روش سنتی تحصیل را که دانش‌آموزان یاد می‌گیرند و مربیان آموزش می‌دهند را تغییر می‌دهد.
 بیایید برخی از جذاب‌ترین کاربرد پرینتر سه بعدی در آموزش را در مدرسه بررسی کنیم. 
خبرهای خوب:  پرینتر سه بعدی آموزشی به مدارس و آزمایشگاه‌های ما وارد می شود و توازن بین نظریه و تجربه که یک فرایند آموزشی است را برقرار می کند، همچنین، با یک فرایند جدیدی دنیای مجازی را با دنیای واقعی آشتی می دهد که کامپیوتر و واقعیت را به صورتی کاملاً جدید به هم متصل می‌کند.
کاربرد پرینتر سه بعدی در آموزش در حال تبدیل‌شدن به بهترین دوست برای معلمان خلاق در بسیاری از دوره‌ها است. و این قطعاً به طراحی 3 بعدی محدود نخواهد شد و سیستم آموزش در مدارس را با تغییرات اساسی روبرو خواهد کرد. 
آموزش و تحصیلات در مدارس می‌تواند به کمک پرینتر سه بعدی از تجربه و واقعیتهای  فیزیکی بهرمند شود.
ما همیشه از این جمله انگیزشی استفاده می کنیم، یک ایده در دست بهتر از 10 ایده در ذهن است. بر اساس دوره های آزمایشی در سالهای قبل و در حال حاضر مدارس پیشرو به ما آموختند که پرینتر سه بعدی آموزشی با برنامه های درسی مدارس‌ تناسب دارد و در آن دانش‌آموزان پویاتر به انجام تفکرات مهم، حل مسئله و مهارت‌های طراحی 3 بعدی و همچنین کار با پرینتر سه بعدی می پردازند.
به لطف حضور پرینتر سه بعدی در آموزش و پرورش، دانش آموزان را بهتر و اصولی تر با ریاضی، علوم. زیست شناسی، شیمی و فیزیک آشنا می کند.

کاربرد پرینتر سه بعدی در آموزش ریاضی

دانش‌آموزان ریاضی می‌توانند با استفاده از این فناوری اشیاء و اشکالی را چاپ کنند که در درک بهتر و آسان تر توابع  ریاضیات کمکشان می کند
جورج هارت Georges W Hart محقق و پیشرو در نظام آموزشی نوین، دوره های کارگاهی را برای معلمان ریاضی در سرتاسر جهان برگزار می کند و  به آن‌ها تکنیک‌هایی را با پرینتر سه بعدی آموزشی برای تقویت دانش آموزان کلاس ریاضی، ارائه می‌دهد. او اظهار داشت که به شرکت‌کنندگان در کارگاه یک سری چالش طراحی که به تدریج پیچیده تر می شود ارائه‌شده است و همچنین از آن‌ها خواسته‌شده تا اشیاء شخصی خود را توسط پرینتر سه بعدی تولید کنند، این تکنیک‌ها معلمان و دانش‌آموزان را در ایجاد نسخه‌های فیزیکی و قابل لمس از  هر چیزی که می‌تواند به‌صورت معادلات ریاضی یا توابع جبری و مثلثاتی تعریف شود را تقویت می‌کنند. این تکنیک دانش‌آموزان را به سمت ریاضیات خلاق هدایت می کند تا دانش آموزان  با انگیزه قوی تر و پویاتر به یادگیری جزئیات  علاقه مند شوند.

کاربرد پرینتر سه بعدی در آموزش جغرافیا

چه می‌شد، که می‌توانستید داده‌هایی را از اینترنت دریافت کنید و آن را به دنیای واقعیت بیاورید؛ رشد جمعیت، صرف هزینه‌های بین‌المللی یا حتی نقاط گردشگری برای تعطیلات.
 تولید توپوگرافی جمعیت شناختی یا نقشه‌های گستره کشورها که به‌صورت3 بعدی توسط پرینتر سه بعدی آموزشی تولید می شود  مسیری تازه را به دانش‌آموزان برای یادگیری آسانتر کند جغرافیا ارائه می دهد.

کاربرد پرینتر سه بعدی در آموزش تاریخ

در گزارش بررسی تاثیر فناوری پرینتر سه بعدی برای تقویت تحصیل دانش آموزان در مدارس، اعلام گردید که یکی از مزایای این فناوری برای اهداف آموزشی عبارت است از بررسی صحیح اشیاء تاریخی که ممکن است به‌راحتی در دسترس نباشند. که البته با در نظر گرفتن فسیل‌ها و سایر مصنوعات تاریخی و کهن کاملاً درست است، پرینتر سه بعدی آموزشی به دانش‌آموزان اجازه بررسی و درک  هر چه بهتر گذشته را در مسیری واقعی می‌دهند. این کپی‌ها می‌تواند سریع‌تر از مصنوعات باستانی گران‌بها و با هزینه‌های پایین به دست آیند و ترس و دلهره ای از بابت دستکاری شدن آثار وجود ندارد و  این دقیقاً چیزی است که الهام بخش کارگاه باستان‌شناسی Fouille Farfouille در فرانسه شده است. 
همانند دانشمندان واقعی، کودکان 6 –  10 ساله در حال کشف این موضوع هستند که چگونه باستان شناسان اشیای دفن شده را کشف وشناسایی می کنند همه اینها به یمن پرینترهای سه بعدی آموزشی دوباره ساخته شده اند.

کاربرد پرینتر سه بعدی در زیست‌شناسی و دوره ‌های شیمی

دانش‌آموزان شیمی می‌توانند مدل‌های سه‌بعدی،‌ از ملکول ها و دانش‌آموزان زیست‌شناسی می‌توانند سلول‌ها، ویروس‌ها، اعضای بدن و سایر مصنوعات زیستی مهم را توسط پرینتر سه بعدی آموزشی، بسازند. این فناوری تولید افزایشی به دانش آموزان، امکان شناخت آسانتر و قابل لمس یک فرایند یا نحوة کار آن را می‌دهد. مثلاً، این مغز ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی  ابزار منا سبی برای دانش‌آموزان است تا فعالیت عصبی را درک کنند.

و بسیاری از کاربرد های دیگر…

پرینتر سه بعدی در آموزش و پرورش

توسط |۱۳۹۷-۷-۲۴ ۱۰:۴۲:۳۱ +۰۰:۰۰تیر ۳۱ام, ۱۳۹۷|آموزش|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

نوشین غلامان مهندس فناوری اطلاعات ( IT ) شغل : مدیریت سایت / وب سایت : www.letsmake.ir شرکت فن محوران ویرا صنعت _ تیم لــتـس مــیــک

دیدگاه خود را بنویسید