ساخت وساز

ساخت وساز

در صورتی که از مطالب راضی هستید به این مقاله امتیاز دهید
[Total: 1 امتیاز میانگین: 5]

ساخت وساز… 

می توانید چاپ کنید؟ آیا می توانید ساختمان ها را چاپ کنید؟  بسیاری از شرکت هایی مانند Apis Cor تولید ساخت وساز ونتایج جذاب می کنند. این شرکت ادعا می کند که می تواند خانه را ظرف 24 ساعت چاپ کند. در حال حاضر، ماشین آلات خود را به شرکت های مختلف دیگری واگذار می کند.

به همین ترتیب، کشورهایی مانند چین در حال تلاش برای ساختن کانتور هستند. پروژه WinSun از طریق شانگهای استفاده از مواد قابل بازیافت برای چاپ خانه ها برای 4800 دلار برای هر واحد است. در این مورد، تمام قطعات به صورت جداگانه چاپ می شوند و بعد از آن در مونتاژ قرار می گیرند.

از آنجا که پروژه های بزرگتر ساخت و سازباپرینترهای سه بعدی، نیاز به یک منطقه ساخت و ساز بزرگ، دارند شرکت ها مجبور به فکر کردن در خارج از جعبه. برای مثال، روباتیک، با مفهوم افزایش حجم ساخت با نصب پرینترها بر روی کابلها و نظارت بر فرایند با هواپیماهای بدون سرنشین کار کرده است. این مفاهیم در طول زمان به سرعت در حال تکامل هستند، اما آنها راه زیادی برای رفتن دارند.

معماری معماران،یکی از پیشگامان تکنولوژی چاپ سه بعدی بودند. هنگامی که معماران نیاز به ارائه کار خود  به عنوان یک مدل مقیاس فیزیکی، هستند.چاپ سه بعدی همیشه یک راه سریع و کارآمد برای انجام این کار است. چاپگرهای سه بعدی به کاهش نیروی انسانی و زمان کمک می کنند تا در طراحی طرح ها برای مشتریان تجدید نظر کند. 

پرینتر 3 بعدی در ماکت سازی و مدل های معماری چگونه به ما کمک می کنند؟ 

طراحان سازه علاقه مند هستند ماکت ساختمان موردنظر خود را به صورت واقعی ببینندو امروزه  این امر با استفاده از پرینترهای سه بعدی امکان پذیر است استفاده از پرینترهای سه بعدی مزیت های ویژه ای برای طراحان غرفه های نمایشگاهی، طراحان داخلی و سازندگان مجتمع های مسکونی و تجاری خواهد داشت .

ماکت های ساختمانی مانند شهرک ها و ماکت های صنعتی بسیار زمان بر و پرهزینه می باشد ماکت هایی که غالبأ بصورت دستی ساخته می شوند از دقت و ظرافت لازم برخوردار نیستند ساخت ماکت های مختلف با هرمیزان پیچیدگی، ظرافت و دقت با پرینترهای سه بعدی امکان پذیر بوده وبسیار مقرون به صرفه است .

(با ما در مطلب بعد همراه باشید)

توسط |۱۳۹۷-۷-۲۵ ۰۸:۵۵:۲۹ +۰۰:۰۰تیر ۲۳ام, ۱۳۹۷|معماری|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

نوشین غلامان مهندس فناوری اطلاعات ( IT ) شغل : مدیریت سایت / وب سایت : www.letsmake.ir شرکت فن محوران ویرا صنعت _ تیم لــتـس مــیــک

دیدگاه خود را بنویسید